Stropní držák a jeho typy

stropniStropní držáky na projektory vyvolávají v mnoha lidech představu, že je projektor prakticky pevně zafixovaný ke stropu a už s ním nikdy ani nehnete. To ale není vůbec pravda! Ano, můžete si pořídit stropní držák na data projektor, který nebude pohyblivý, ovšem najdete ještě i takové, se kterými můžete i po připevnění ke stropu částečně manipulovat.

Stropní držáky s výsuvným ramenem

Jedním typem stropních držáků je ten s výsuvným ramenem. Ve chvíli, kdy projektor nepoužíváte, můžete mít rameno zasunuté, projektor hezky uložený u stropu a tak i vlastně prostor navíc, jelikož nemusíte řešit, že se vám projektor povaluje například někde na pracovním stole. Když pak projektor chcete použít, stačí vysunout rameno do požadované polohy a již si užívat projekce. Takové držáky stojí na internetu běžně od 790 až po 1 090 Kč. Avšak může se vám poštěstit a narazíte i na držáky za výhodnější cenu, a pak můžete mít takový držák i o několik stovek korun levnější.

Otočné stropní držáky

stop_projektorAbyste projektor skutečně maximálně využili a nebyli odsouzení pouze na jednu plochu, na kterou bude projektor namířen, existují také otočné držáky. Ty se často dokáží otočit i o 180°, některé dokonce i o 360°. Užít si projekci tedy můžete na jakékoliv stěně a nejste naprosto ničím limitováni! Takové stropní držáky se hodí zejména pro ty, jež mají všechny čtyři stěny prázdné, nebo mají na všech stěnách připevněnou nějakou plochu k promítání a samotnou projekci pak už jen přizpůsobí svému publiku. Otočné stropní držáky jsou ovšem poněkud dražší. Za nejlevnější na internetu zaplatíte sice pouhých 300 korun, ovšem u těch nejdražších se cena pohybuje i okolo 4 000 korun.

Stropní držáky s možností naklonění

A jako poslední můžete narazit i na stropní držáky, které se mohou naklánět například o 15°. Takže nejen, že můžete projektor otočit tak, aby vaše publikum perfektně vidělo, ale také jej můžete naklonit do naprosto bezchybné polohy, ve které bude obraz dokonalý. Lampy do projektorů tak skutečně odvedou bezchybnou práci!