Jak zavěsit projektor ke stropu? Rady a tipy pro vás

Co si představíte pod pojmem „projektor“? Obří plechovou krabici, která byla přítomná ve školních třídách, a jejíž jedinou funkcí bylo promítání nesmyslných pouček, definic a úkolů na tabule? Pak se nenechte mýlit – dnešní projektory mají do těch „obřích plechových“ doopravdy daleko. Moderní projektory se dnes již stávající součástí našich pracoven, obývacích pokojů nebo ložnic. Ve chvilce dokáží proměnit interiér v pravé a nefalšované domácí kino nebo pařanské doupě. Pokud i vy vážně uvažujete o pořízení tohoto moderního společníka, pak vás jistě mnohokrát přepadla myšlenka, jak a kam nový projektor umístit. Jednou z možností je jeho uchycení ke stropu.

 

Kam s ním?projektor

Možností, kam projektor umístit, máte poměrně dost. V zásadě jej můžete položit na zem před nebo za promítací plátno nebo jej pověsit pod strop. V případě, že se rozhodnete pro druhou zmíněnou možnost – zavěšení projektoru ke stropu, pak si budete muset s největší pravděpodobností pořídit také nějaký vhodný držák na projektor. Takových držáků je na trhu velká spousta, takže máte doopravdy z čeho vybírat.

 

Jdeme na to!

Jelikož se od sebe jednotlivé modely držáků a stojanů na projektory liší, je potřeba držet se samotného návodu k instalaci, který byste měli obdržet společně v balení s právě zakoupeným držákem. Při montáži si dávejte pozor na manipulaci s držákem i samotným projektorem a jeho lampou. Vyhněte se také přílišné síle při utahování šroubu, která by mohla vést k nevratnému poškození závitu.

 

Nehledejte v tom vědu

Samotnou instalaci zvládne i průměrně zručný kutil, který vlastní alespoň jeden šroubovák a notnou dávku trpělivosti. Věříme, že následný požitek ze sledování oblíbeného filmu či seriálu za pomocí promítacího plátna a moderního projektoru ve vás zanechá nesmazatelné stopy.