Co všechno potřebujete k držákům na projektory?

Držáky na projektory nejsou pouze jednou věcí. Jedná se dohromady o spoustu příslušenství, které si nejspíš budete muset k držáku taktéž pořídit. Někteří výrobci totiž prodávají držáky bez jakéhokoliv příslušenství, které pak musíte vy sami pracně dokupovat a vybírat. Přečtěte si proto tento článek, abyste věděli, co všechno budete k držáku potřebovat.

naprojektorLampy do projektorů potřebují klid!

Abyste skutečně projektor zafixovali a tak zajistili jeho maximální životnost, budete potřebovat zafixovat i samotný držák. Ten můžete připevnit jak úchyty, tak i klasickými hřebíky či šroubky. Zjistěte, jak moc tvrdá je stěna či strop v místě, kde chcete projektor připevnit, a zda k vyvrtání děr pro připevnění držáku budete potřebovat obyčejný vrták, nebo ten, jenž je určený do betonu. Projektor, potažmo jeho lampa vaši snahu zaručeně ocení.

Držák se může částečně pohybovat

V dnešní době se dají již pořídit držáky s posuvným ramenem, nebo s možností otáčení či naklánění. Pokud si pořizujete pouze obyčejný držák na projektor, jež tyto funkce nemá, ale vy i přesto takový lepší držák chcete, můžete si samotné posuvné rameno pořídit a k držáku připevnit. V takovou chvíli budete určitě potřebovat další hřebíky či šroubky k připevnění ramene.

Zafixujte projektor!

stropni_drzakV tuto chvíli již můžete mít držák kompletní a připevněný k vámi určenému místu a už budete potřebovat zafixovat pouze samotný projektor. K tomu si pořiďte podložku pro projektor. Nejprve připevníte podložku podle návodu k projektoru a až pak k držáku. Tak budete mít projektor skutečně perfektně přichycený na jednom místě a nemůže se vám tedy stát, že by se nějak viklal nebo nahýbal.

Příslušenství v sadě

Na internetu nebo i v nejrůznějších kamenných obchodech můžete narazit na montážní sadu pro držáky na projektory. Ty většinou obsahují naprosto všechno, co potřebujete, a tudíž se pak již o nic dalšího nemusíte starat. Takové sady stojí od několika desítek korun až po maximálně stovky korun, takže vám rozhodně díru do peněženky neudělají!