Co všechno byste měli vědět o nástěnných držácích?

Kromě klasických držáků na projektory, které se umísťují ke stropu, se na trhu setkáte také s těmi, jež můžete připevnit ke zdi. Jedná se prakticky o totéž příslušenství, ovšem s rozdílným místem připevnění projektoru.

nastenny_drzakV čem je nástěnný držák na projektory dobrý?

Držáky na stěnu mají určitě několik nepopiratelných výhod. Projektor máte lépe po ruce, když se třeba porouchá, není kupříkladu výměna lampy do projektorů tak komplikovaná, držák můžete umístit přesně před plochu na projekci, je velice praktický a projektor vám následně nikde nezabírá místo. I když se takových držáků nenabízí tolik, jako tomu je u těch stropních, pořád máte v nabídce několik produktů, které jsou skutečně vynikající.

Proč je nutné projektor připevnit k držáku?

Někteří lidé dělají poměrně začátečnickou chybu, že k projektoru žádný držák nepořizují, ani projektor neumisťují na žádné specifické místo jemu určené. Prostě nechají projektor stát na stole a dál už se o něj nezajímají. Ovšem ve chvíli, kdy do něj nešťastnou náhodou narazí a projektor spadne na zem, kdy dojde k jeho rozbití a nepochybně také rozbití lampy, by si nejraději vytrhali všechny vlasy. Proto už dopředu předvídejte, co všechno by se mohlo stát a raději tuto maličkost, která nemusí stát i více než 300 Kč, pořiďte.

drzak_nastenuKde najdou nástěnné držáky využití?

Nástěnné držáky jsou vhodné zejména pro ty, jež s projektorem často manipulují, a tudíž by pro ně nebyl stropní držák praktický. Dále se nástěnný držák hodí těm, kteří mají pouze jednu promítací plochu, kteří přesně vědí, kam držák s projektorem umístit a pro které by přesně z těchto důvodu byl stropní držák také nevhodný. Pokud do žádné z těchto popsaných skupin spotřebitelů nepatříte, můžete si vybrat držák podle vlastního uvážení. Cenově i výkonnostně se pak obě varianty držáků pohybují poměrně stejně. Konečné slovo je tedy skutečně pouze na vás! Koupit držák pak můžete jak přes internet, tak i osobně v kamenném obchodě, kde navíc obdržíte i odborné rady navíc.