3 tipy pro nejlepší umístění projektoru

S moderními projektory se v našich domácnostech setkáváme stále častěji. Jejich výhody mohou totiž značnou měrou ovlivnit naše každodenní zájmy a záliby – od sledování filmů a oblíbených seriálů, přes filmové a herní zážitky, až po prohlížení si rodinných fotografií nebo firemních prezentací. Protože pořízení projektoru nepatří mezi položky, jež bychom v našem rodinném rozpočtu přehlédly, je potřeba pořízený projektor správně umístit a věnovat mu dostatečnou péči. Na následujících řádcích se zaměříme na první zmíněný bod – vhodné umístění projektoru. Máme pro vás 3 tipy, nebo chcete-li praktické rady, které se při výběru vhodného místa nevyplatí podceňovat.

Prostorné a vzdušné místonaprojektor

V první řadě je nutno projektor umístit na místo, na kterém bude zajištěna bezchybná cirkulace vzduchu. Jelikož ventilátor žene do projektoru studený vzduch z okolí a ten následně odebírá teplo z lampy, která jej zpět do místnosti vypouští v ohřátém stavu, je důležité dbát na to, aby měl takto ohřátý vzduch kam unikat.  Projektor tedy v žádném případě neumisťujte ke zdi nebo do blízkosti nábytku.

Místo oproštěné zbytečných otřesů

Jelikož je projektor i jeho srdce – lampa poměrně náchylný na nejrůznější druhy otřesů, vyplatí se jej situovat na místo, na kterém bude k těmto otřesům docházet pouze minimálně. Ve své podstatě je možno takový projektor umístit pod strop, na zem nebo na nějaký kus nábytku (subwoofer pochopitelně není vzhledem k otřesům zrovna dvakrát ideální místo).

Praktický pomocník v podobě držáku

Pokud jste se rozhodli umístit projektor pod strop, pak se vám bude jistojistě hodit praktický držák, díky kterému zde projektor snadno a bezpečně ukotvíte. Tyto držáky představují několikasetkorunovou investici, jež ovšem může požitek ze sledování oblíbeného filmu či hraní akčních stříleček umocnit více, než se na první pohled zdá.